التحريم اسكندرية 1967
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim _Haqqah _1967_Alexandria.mp3

 


التحريم و الحاقة ابو العلا 1949
4shared.com - online file sharing and storage - download ط§ظ„طھط*ط±ظٹظ… ظˆ ط§ظ„ط*ط§ظ‚ط© ط§ط¨ظˆ ط§ظ„ط¹ظ„ط§ 1949.mp3

 

 

التحريم المسجد الاموي 1959
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_1959_Syria_Masjidil Amawiyya.mp3

 

 

 

التحريم مسجد امين سعيد 1962
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_1962_Amin Saeed Mosque.mp3

 

 


التحريم دسوق 1959
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_Nazi'at_Shams_1959_Dusuq.mp3

 

التحريم قليوب 1964
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_Qisar_1964_Qalyoub.mp3

 

 

التحريم والحاقة الجمالية 1976
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_1976_ELCEMALIYYE.mp3

التحريم اسكندرية 1965 لا اعرف بالضبط اي سنة
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_Alexandria_MUSTAFA ABDULFETTAH.mp3

 

 

التحريم من دمياط لكنها 1960
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_1960_Dimyat City.mp3

 

التحريم والرحمن الترعة البولاقية 1968
4shared.com - online file sharing and storage - download Tahrim_Haqqah_1968_Bulaqiyya.mp3

 

التحريم اسكندرية 1954
4shared.com - online file sharing and storage - download ط§ط³ظ…ط§ط¹ظٹظ„ ط§ظ„طھط*ط±ظٹظ… ط§ظ„ط§ط³ظƒظ†ط¯ط±ظٹط© 1954.mp3

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

«مصطفی اسماعيل»؛ نابغه دوران طلايی تلاوت مصر

گروه فعاليت‌های قرآنی: مصطفی‌اسماعيل شيوه مخصوص تلاوتش را خود‌به‌خود و با تكيه بر الهامات الهی و بدون تقليد از قراء پيش از خود ابداع كرده بود؛ بسياری از قاريان در مصر و ديگر سرزمين‌های اسلامی در واقع مقلد وی هستند در حالی‌كه شيوه قرائت اغلب آن‌ها فاقد ريشه فنی صحيح است.

استاد مصطفی اسماعيل

مصطفی‌اسماعيل بدون ترديد از بزرگ‌ترين قاريان مصر به ويژه به لحاظ فنی و هنری در دوران طلايی تلاوت مصر به شمار می‌رود و بحث درباره ابعاد فنی و هنری تلاوت‌های اين استاد در يك مقاله كوتاه و اجمالی نمی‌گنجد و بايد ساعت‌ها و بلكه روزها به تعمق و تأمل در تك‌تك تلاوت‌های او پرداخت تا بتوان حق مطلب را درباره وی ادا كرد؛ به مناسبت 28 خرداد، سال‌روز ولادت او مروری بر زندگانی اكبر‌القراء مصر انداخته‌ايم.

قرآن فجر در ماه رمضان خواب را از دل‌های شب‌نشينان ربوده است...اين صدای استاد مصطفی اسماعيل است كه در صحن مسجدالحسين (ع) قاهره می‌پيچد، شمار شنوندگان اندك است و آرامش سحر قدرت گوش دادن به‌ صدای ملكوتی اين استاد متبحر فن تلاوت قرآن كريم را تقويت می‌كند، تحرير‌های بلند، حزين و صاف او مانند سازی است كه به دست نوازنده‌ای توانا و آگاه به رموز هنر زيبای موسيقی نواخته می‌شود.

«مصطفی محمد المرسی اسماعيل» صبح روز 17 ژوئن سال 1905 ميلادی مطابق با 28 خرداد سال 1284 هجری شمسی در روستای ميت‌غزال واقع در مركز السنطه از توابع استان غربی مصر در خانواده‌ای كه زمانی طولانی پيش از تولد او دارای ثروتی بی‌شمار بود ديده به‌جهان گشود.

 زمان تولد
«مصطفی محمد المرسی اسماعيل» صبح روز 17 ژوئن سال 1905 ميلادی مطابق با 28 خرداد سال 1284 هجری شمسی در روستای ميت غزال واقع در مركز السنطه از توابع استان غربی مصر در خانواده‌ای كه زمانی طولانی پيش از تولد او دارای ثروتی بی‌شمار بود ديده به‌جهان گشود.

روستای ميت‌غزال، زادگاه مصطفی، از شهر طنطا مركز استان غربی هشت كيلومتر فاصله دارد، روزی كه مصطفی متولد شد تعداد ساكنان آن از 700 نفر تجاوز نمی‌كرد، اما امروز با گذشت بيش از 85 سال ميت‌غزال 12000 نفر سكنه را در خود جای داده و تعداد عمارت‌ها، منازل بزرگ و ساختما‌ن‌های نوساز در آن افزايش يافته است و صدای اذان در پنج نوبت نماز از مأذنه هشت مسجد كه اهل ده آن را با تلاش و سرمايه خود بنا كرده‌اند بلند می‌شود.

از پيشرفت‌های علمی ميت‌غزال ازدياد مدارسی است كه علاقه‌مندان به حفظ قرآن كريم و تجويد در آن جمع می‌شوند و از اين مدارس يا آموزشگاه‌ها همه ساله تقريباً 100 دانش‌آموز فارغ‌التحصيل می‌شوند كه آماده پيوستن به مرحله ابتدايی در دانشگاه الأزهر مصر هستند.

خانواده شيخ مصطفی اسماعيل همچنان جايگاه قديمی خود را در ميت‌غزال حفظ كرده و خاندان «ابواسماعيل» ناميده می‌شوند كه يكی از اعضای اين خانواده پسر بزرگ استاد مصطفی اسماعيل، مهندس «عاطف مصطفی اسماعيل» است كه از سال 1953 در آلمان زندگی كرده و در حال حاضر از اتباع آن كشور است.

مصطفی اسماعيل دوران كودكی را در ميت‌غزال در كنار پدر و مادر و تحت نظر پدربزرگش گذراند، پدرش كشاورز ساده‌ای بود و 12 مزرعه داشت كه بعداً به مصطفی و برادرانش به ارث رسيد. با وجود اين‌كه اهل روستا حرفه زراعت را از پدران خود به ارث می‌بردند، پدر مصطفی از ابتدا او را به مكتب فرستاد تا قرآن را حفظ كند و خواندن و نوشتن ياد بگيرد.

نكته‌‌ای كه دوستان دوران كودكی او هميشه از آن ياد می‌كنند اين است كه او مخفيانه وارد جلسات مولودی خوانی می‌شد و يا برای گوش دادن به سر و صدای پرهيجان فروشندگان دوره‌گردی كه صدايشان او را مجذوب می‌كرد آن‌قدر دنبالشان راه می‌رفت كه گاهی مسير برگشت به خانه را گم می‌كرد.!

از آن‌جا كه پدر مصطفی در وجود او آثار عظمت و برتری نسبت به كودكان هم‌سن و سالش را می‌ديد تلاش می‌كرد او را از شغل كشاورزی دور نگه دارد، بنابراين هنگامی كه فقط شش سال داشت او را در روستا به مكتبی با سرپرستی و مديريت شيخ «عبدالرحمن ابوالعينين» فرستاد.

دو سال از رفتن مصطفی به اين مكتب گذشت و او طی اين مدت نوشتن را فرا گرفت و يك‌چهارم قرآن را به پايان رساند و خوشنويسی و خواندن و نوشتن را تكميل كرد.

 مصطفی از زبان دوستان
نكته‌‌ای كه دوستان دوران كودكی او هميشه از ان ياد می‌كنند اين است كه او مخفيانه وارد جلسات مولودی خوانی می‌شد و يا برای گوش دادن به سر و صدای پرهيجان فروشندگان دوره‌گردی كه صدايشان او را مجذوب می‌كرد آن‌قدر دنبالشان راه می‌رفت كه گاهی مسير برگشت به خانه را گم می‌كرد!

مصطفی فطرتاً در راه تلاوت قرآن قرار گرفت به‌طوری كه پس از 10 سالگی در زمينه قرائت قرآن صاحب اسم و رسمی شد و پس از اين مرحله به‌دست شيخ «ادريس فاخر» وارد مرحله يادگيری تجويد و علم قرائات شد. وقتی كه شيخ ادريس صوت مصطفی اسماعيل را شنيد گفت: در اين صدا نعمتی خدادای است كه سزاوار توجه و رسيدگی دارد و تصميم گرفت نسبت به تعليم او دوبرابر ديگران بذل توجه كند.

خود مصطفی اسماعيل در دفتر خاطرات خود با اشاره به اين موضوع می‌نويسد: شيخ ادريس فاخر در مكتب از ما سئوال می‌كرد و من دوجزء دوجزء برايش می‌خواندم و او مرا نگه می‌داشت تا اشتباه‌هايم را اصلاح كنم، او به درس جواب دادن داخل مكتب رضايت نمی‌داد و هنگامی كه به مزرعه‌اش می‌رفت مرا نيز با خود می‌برد و بين راه از من می‌پرسيد و در طول مسير فقط به شنيدن قرائت من قانع نمی‌شد و تا اشتباه می‌كردم می‌گفت: پسرجان...از اول شروع كن. به‌ هرحال مصطفی اسماعيل تلاوت و تجويد قرآن را به پايان رساند و شيخ ادريس او را به 30 بار ختم قرآن واداشت.

با‌ آن‌كه هرسال بسياری از بچه‌روستا‌يی‌های استان غربی مصر به آموزشگاه‌های دينی طنطا می‌رفتند، پدربزرگ مصطفی فكر نمی‌كرد نوه‌اش نيز بتواند در آينده وارد آن‌جا شود، تا اين‌كه يك روز پدربزرگ مصطفی برای عيادت يكی از بستگان بيمارشان مصطفی را همراه خود به شهر طنطا مركز استان غربی برد.

پس از ملاقات آن مريض، پدربزرگ و نوه‌اش برای نماز به مسجد عطيف واقع در ميدان ساعت طنطا می‌روند و بعد از نماز مصطفی در صحن مسجد نشسته و به‌نظرش می‌رسد كه آياتی از قرآن را تلاوت كند. وقتی مصطفی شروع به تلاوت قرآن می‌كند، مردم پشت سرهم دورش حلقه زده و مجذوب صوت و تلاوت او می‌شوند، وقتی تلاوت مصطفی به‌پايان می‌رسد يكی از شيوخ الأزهر نزديك پدر بزرگ مصطفی آمده و می‌پرسد: اين پسر كيست؟

پدربزرگ مصطفی در پاسخ می‌گويد: پسر من، شيخ به او گفت: نگذار در روستا بماند و فوراً او را به آموزشگاه الأحمدی طنطا بفرست تا در آن علوم دينی و قرآن را بياموزد. پدربزرگ و نوه‌اش همراه آن شيخ كه «امين حنتيره» نام داشت به اداره آموزشگاه رفتند و پدربزرگ اقدام به ثبت‌نام نوه خود در آموزشگاه كرد و اين‌گونه بود كه مصطفی اسماعيل 14 ساله، گامی ديگر در جهت پيشرفت در زمينه تلاوت قرآن كريم نهاد.

مصطفی اسماعيل در اوائل دهه دوم عمر خود، يعنی همزمان با استقرار در منزلی واقع در شهر طنطا آمادگی داشت تا از عهده گسترش شهرت خود در تمام استان غربی برآيد. وی در سن شانزده سالگی سابقه قرائت در مناسبت‌ها و مجالس ختم به همراه همه قاريان معروف و درجه يك طنطا نظير شيخ «عوض»، شيخ «شهبه»، شيخ محمد السعودی» و شيخ «محمد العقله» را داشت.

مصطفی اسماعيل مردی نابغه و در عين حال انسانی ساده و خوش‌اخلاق و دارای عفت كلام بود، وی در همه‌حال مراقب عزت نفس خود بود و می‌گفت: اولين چيزی كه قاری قرآن كريم بايد مراقب آن باشد كرامت او است، همان چيزی كه از حاملان كتاب خدا انتظار می‌رود.

قدرت و تسلط اين نابغه قرائت قرآن كريم در اجرای مقامات هيچ توضيحی ندارد مگر آن‌كه نوعی الهام و توفيقی الهی است كه خداوند به وی عطا كرده و او شيوه مخصوص تلاوتش را خود‌به‌خود و با تكيه بر الهامات الهی و بدون تقليد از قراء پيش از خود ابداع كرده است، به‌علاوه سبك تلاوت قاريان پس از او نيز كاملاً با سبك وی تفاوت دارد و بسياری از آن‌ها در مصر و ديگر سرزمين‌های اسلامی در واقع مقلد وی هستند و شيوه قرائت آن‌ها فاقد ريشه فنی صحيح است.

مصطفی اسماعيل هميشه از خداوند می‌خواست كه تا لحظه مرگ بتواند قرآن را با صدايی سالم و بدون نقص بخواند، خداوند نيز دعا وی را اجابت كرد. با وجود اين‌كه آن مرحوم از فشار خون بالا رنج می‌برد جز در موارد ضروری دوست نداشت كه نزد دكترها برود، بنابراين در طول عمرش تنها دوبار به پزشك مراجعه كرد، يك‌بار به‌علت بيماری آنفلوانزا در سال 1953 و بار ديگر در سال 1970 كه هنگام بازگشت از مراسم تلاوت در شهر رشيد دچار عارضه قلبی شد.

 مصطفی اسماعيل در كنار بزرگان قرائت
مصطفی اسماعيل در سن شانزده سالگی سابقه قرائت در مناسبت‌ها و مجالس ختم به همراه همه قاريان معروف و درجه يك طنطا نظير شيخ «عوض»، شيخ «شهبه»، شيخ محمد السعودی» و شيخ «محمد العقله» را داشت.

وی پس از بهبود، رژيم غذايی بسيار سختی را اجرا كرد و در مدت كمتر از سه ماه وزنش از 115 كيلوگرم به 80 كيلوگرم كاهش يافت و به‌سبب اين كاهش وزن سريع، تأثير قابل توجهی در نيروی بدنی و صدای كم‌نظير او ايجاد شد.

برنامه‌هايی كه ما هم‌اكنون از طريق راديو و تلويزيون می‌شنويم، همگی در اين دوران سخت از زندگی استاد مصطفی اسماعيل اجرا شده و در واقع اين تلاوت‌ها مربوط به بخش ناچيزی از اين صوت جاودانی است.

سرانجام اين قاری بزرگ قرائت پس از عمری پربار در حالی‌كه شيفتگان بی‌شماری از تلاوت‌های دلنشين خويش برجای گذاشته بود در روز 22 دسامبر سال 1978 مطابق با دوم دی‌ماه سال 1358 هجری شمسی در شهر قاهره به‌سوی معبود شتافت و بدين‌سان جهان اسلام در غم از دست دادن نابغه‌ای كه سراسر جهان به عظمتش معترف بود سوگوار شد.

دولت مصر با صدور بيانيه‌ای محل دفن استاد مصطفی اسماعيل را منزل آن مرحوم واقع در روستای ميت‌غزال اعلام كرد، اين در حقيقت وصيت و خواسته خود مصطفی اسماعيل بود كه در منزلش مسجدی بنا شده و او در آن‌جا دفن شود. صبح روز تشييع پيكر مرحوم مصطفی اسماعيل شيخ «محمد متولی الشعراوی» مراسم وداع با روح آن مرحوم را در مسجد عمرمكرم به‌جا آورد و هنگام شب هزاران نفر در خيمه بسيار بزرگی كه در ميدان التحرير برپا شده بود حضور به‌هم رساندند.

شيخ مصطفی اسماعيل در منزل خود به‌خاك سپرده شد و در همان مكانی كه اقامت داشت مسجد بزرگی بنا شد و زيارتگاهی برای عاشقان و دوست‌داران مرحوم مصطفی اسماعيل از سراسر دنيا شد؛ فردی كه با صوت و لحن دلنشين‌اش توانست بسياری از غير مسلمانان را به‌سوی دين مبين اسلام رهنمون كند، همان‌گونه كه خود بارها گفته بود يك قاری قرآن، بزرگ‌ترين سفير قرآن عزيز است. روحش شاد و روانش قرين رحمت الهی باد.

منابع:

1.«زندگانی شيخ مصطفی اسماعيل در سايه‌سار قرآن كريم» نوشته كمال نجمی

2.«نگاهی به زندگانی قاريان مشهور قرآن كريم» نوشته مريم قاسم‌احمد

3.وب‌سايت استاد مصطفی اسماعيل

 

 

آیا می دانید :

 خرداد ماه(17 ژوئن) سال‌روز تولد مصطفی‌اسماعيل، استاد بی‌بديل

قرائت و تلاوت جهان اسلام است.

 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

این تلاوتهای نایاب تصویری از استاد کبیر مصطفی اسماعیل تقدیم به تمام مقلدان او

مصطفى اسماعيل

سوره بقره - مسجد امام حسین (ع)

سوره نازعات - مسجد امام حسین (ع)

سوره رعد - استودیویی

سوره مریم

سوره لقمان

سوره توبه

سوره بقره ، آل عمران ، شعرا

سوره مائده

سوره زمر

سوره صافات

سوره رعد(2)

سوره احزاب

سوره احزاب (2)

سوره بقره

سوره قمر و قصارالسور

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

چند ساعت قبل داشتم دنبال مطالبی راجع به استاد مصطفی اسماعیل می گشتم که این دو تا عکس رو پیدا کردم . به نوشته راوی این دوتا عکس متعلق به استاد منصور بدار هستش که می شه گفت تو بعضی جاها الگوی صوتی استاد مصطفی اسماعیل بوده .

( این مطلب رو از استاد ابوالقاسمی نقل کردم )

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

و اما تلاوت يه تلاوت تصويري از استاد مصطفي اسماعيل

كه در أمريكا ضبط شده است

دانلوى تلاوت

 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |


نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

استاد مصطفی اسماعیل بهترین قاری جهان است و من در طول این چند سال به پی برده ام.

ولی متاسفانه با آنکه ایشان یکی از پرکارترین قاریان در زمان خود بوده ولی تلاوتهای بسیار کمی ( نسبت به کل آنها) در اختیار ما است . در این پست قصد دارم زندگینامه صوتی ایشان را البته به زبان عربی قرار دهم تا شاید با گوش کردن و ترجمه ان به برخی از حقایق و واقعیات زندگی استاد پی ببرید .این قطعه ۱۸۶ دقیقه می باشد .

دانلود

 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

استاد خدام حسيني از شيخ مصطفي اسماعيل يا استادي شبيه ايشان ذكر مي‌كرد كه گفته‌اند من قرآن مي‌خواندم. آن كه پايين نشسته بود گفت: آهان، اين سه‌گاه است؛ اين نهاوند است و الخ.
من هم بيشتر در پي معرفي زيبايي تلاوتهاي اين بزرگان هستم. و نه دانش زيادي در اين باره دارم و نه دوست دارم چندان وارد جزئيات موسيقي شوم. موسيقي ابزار آنها است براي انتقال معنا و مفاهيم. ابزاري كه اصلاً بن‌ماية  هنر تلاوت شده است.
من ضمن تاييد صحبتهاي ايشان، كوشيدم چند تا نمونه ديگر از همين تغيير را بيابم. خدا هم توفيق داد و يكي را يافتم.
قطعه
جالب است كه اين جا استاد ظاهراً از نهاوند به عنوان مبدلي براي تبديل حجاز به راست استفاده كرده است. سير موسيقيايي اينت تلاوت فوق‌العاده است. آن قسمتي كه من برگزيده‌ام از بيات آغاز مي‌شود، به حجاز مي‌رسد، سپس نهاوند و در پايان، بيات. از آن تلاوتهاي متنوع استاد از نظر دستگاه.


نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

قرائت سوره مريم استاد مصطفي اسماعيل كه در سوريه تلاوت شده و گام هاي صوتي سريعي دارد . استاد در اين قرائت نغمه بيات و شروع قرائت را با پرده اي بالاتر از عادت هميشگي خود آغاز مي كند.نغمات صبا و حجاز را هم در حين قرائت خود اجرا مي كند. اين قرائت از لحاظ زمان هم بيشتر از بيست دقيقه نيست . براي دانلود آن در قسمت پايين كليك كنيد

                                                                  

download
اما استاد قرائتی در سوره نساء دارند که در قصر ملک فاروق مصر تلاوت شده استاد در این تلاوت که از آیه (( انا اوحینا الیک کما اوحینا الی نوح و النبیین من بعده))اغاز می شود نغمه بیات را طبق عادت همیشگی پایین شروع می کنند و بیش از نیم ساعت نغمه بیات را تلاوت می کنند این تلاوت زیبا  یک ساعت و هجده دقیقه است و برای دانلود آن میتوانید در زیر دکمه دانلود را کلیک کنید  
                                                                                           
           
    download
نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

]چندتا تلاوت با كيفيت از استاد مصطفي اسماعيل

سوره مبارکه  ابراهیم نازعات غاشیه اخلاص فلق ناس حمد

سوره مبارکه اسراء طارق

سوره مبارکه ال عمران 171 ـ 195

سوره مبارکه ال عمران 200 ـ 185

سوره مبارکه بقره طارق انشراح

سوره مبارکه بقره نازعات

سوره مبارکه تحریم حاقه

سوره مبارکه حج 1 ـ 29

سوره مبارکه حجرات ق

سوره مبارکه حجرات ق انشراح اخلاص

سوره مبارکه حمد

سوره مبارکه رحمن

سوره مبارکه رعد 29 ـ 1

سوره مبارکه رعد ضحی انشراح

سوره مبارکه شمس

سوره مبارکه غاشیه

سوره مبارکه فاطر حاقه

سوره مبارکه ق ذاریات ضحی

سوره مبارکه ق ذاریات طارق اخلاص

سوره مبارکه ق ذاریات طارق شمس

سوره مبارکه قصص 25 - 3

سوره مبارکه قصص طارق اخلاص

سوره مبارکه قصص علق قدر

سوره مبارکه کهف 34 - 19

سوره مبارکه کهف ضحی انشراح تین

سوره مبارکه لقمان حاقه

سوره مبارکه لقمان نازعات علق

سوره مبارکه مریم حاقه نازعات شمس علق

سوره مبارکه نازعات

سوره مبارکه نازعات علق

سوره مبارکه نجم قمر

سوره مبارکه نجم قمر رحمن حاقه

سوره مبارکه نجم قمر رحمن حاقه نازعات شمس

سوره مبارکه نجم قمر شمس اخلاص

سوره مبارکه نجم قمر طارق

سوره مبارکه نحل

سوره مبارکه نساء

سوره مبارکه هود

سوره مبارکه یوسف حاقه

سوره مبارکه یوسف حاقه

سوره مبارکه گلچین : ابراهیم - بلد - تحریم - حاقه - فرقان - قصص  - نمل

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

این هم آخرین پست از مجموعه ۲۲۱ تلاوت از استاد مصطفی اسماعیل

موفق باشین

نسخة من المصحف

 161 :سورة يس  60 إلى 32 از سورة الصافات .

162 :سورة الصافات 1  إلى 82.

 163 :سورة الصافات  83 إلى  169.

 164 :سورة الصافات  145 إلى  26 از سورة " ص ".

 165 :سورة " ص " 21  إلى  65.

 166 :سورة " ص "  52 إلى  10 از سورة الزمر .

 167 :سورة الزمر  8 إلى  : 38.

 168 :سورة الزمر 32  إلى  67.

169 :سورة الزمر  53 إلى  9 از سورة غافر .

 170 :سورة غافر  1 إلى  29.

171 :سورة غافر  21 إلى 50. 

172 :سورة غافر 41  إلى77.

 173 :سورة غافر  66 إلى  12 از سورة فصلت . 

174 :سورة فصلت  1 إلى  31.]

 175 : سورة فصلت 25  إلى  52.

 176 : سورة فصلت  47 إلى  15 از سورة الشورى .

 177 :سورة الشورى  13 إلى  30.

 178 : سورة الشورى 27  إلى  9 از سورة الزخرف .

 179 :سورة الشورى  51 إلى  35 از سورة الزخرف .

 180 : سورة الزخرف  24 إلى  64 .

 181 :سورة الزخرف  57 إلى  18 از سورة الدخان .

182 :سورة الدخان  17 إلى  17 از سورة الجاثية .

 183 :سورة الجاثية  12 تا آخر سوره. 

184 :سورة الأحقاف  1 إلى  26 .

المادة 185 :سورة الأحقاف  21 إلى  15 از سورة " محمد

 186 :سورة " محمد " 10 إلى  3 از سورة الفتح .

 187 :سورة " محمد " 33 إلى  23 از سورة الفتح.

 188 :سورة الفتح 18  إلى  8 از سورة الحجرات .

 189 :سورة الحجرات  1 إلى  11 از سورة " ق ".

المادة 190 :سورة الحجرات  14 إلى  35 از سورة " ق".

 191 :سورة " ق "  27 إلى 48 از سورة الذاريات.

 192 :سورة الذاريات 31 إلى  46 از سورة الطور .

 193 :سورة الطور  24 إلى  44 از سورة النجم .

 194 :سورة النجم 26 إلى  28 از سورة القمر .

 195 :سورة القمر  1 إلى  18 از سورة الرحمن .

 196 :سورة الرحمن  1 تا آخر سوره

 197 :سورة الواقعة 1  إلى  5 از سورة الحديد . 

198 :سورة الواقعة  75 إلى  19  سورة الحديد .

 199 :سورة الحديد  16 إلى  4 از سورة المجادلة . 

200 :سورة المجادلة 1  تا آخر سوره.

 201 :سورة المجادلة  14 إلى  10 از سورة الحشر6.

 202 :سورة الحشر  11 إلى  9 از سورة الممتحنة.

 203 :سورة الممتحنة  7 تا آخر سورة الصف .

 204 :سورة الجمعة 1 إلى 6 از سورة التغابن.

 205 :سورة " المنافقون "  1 إلى  3 از سورة الطلاق.

206 :سورة الطلاق  1 إلى  6 از سورة التحريم.

 207 :سورة التحريم 1  تا آخر سوره

 208 :سورة الملك  1 إلى  29 از سوره القلم .

 209 :سورة القلم  1 إلى  24 از سورة الحاقة .

210 :سورة الحاقة  1  إلى  31 از سورة المعارج .

 211 :سورة المعارج  1 إلى  6 از سورة الجن.

 212 :سورة الجن  1 إلى  19 از سورة المزمل .

213 :سورة المزمل  20 إلى  35 از سورة القبامة.

 214 :سورة القيامة  1 إلى  13 از سورة المرسلات .

 215 :سورة المرسلات  1 إلى  33 از سورة النازعات. 

216 :سورة النازعات  1 تا آخر سورة الانفطار .

 217 :سورة الانفطار  1 إلى  19 از سورة البروج.

 218 :سورة البروج  1 إلى  13 از سورة البلد.

 219 :سورة البلد  1 تا آخر سورة القدر .

220 :سورة الشرح  1 تا آخر سورة العصر .

 221 :سورة القارعة  1 إلى  13 از سورة البقرة.

 

                                                                                                                                 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

 

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

۳۶ تلاوت زیبا از استاد مصطفی اسماعیل

سوره بقره                 سوره نساء

سوره یونس                 سوره هود

سوره یوسف                    سوره رعد

سوره ابراهیم            سوره ابراهیم

سوره حجر                         سوره نحل

سوره نحل                سوره اسرا

سوره مریم                     سوره مریم

سوره مریم                     سوره حج

سوره فرقان               سوره فرقان

سوره نمل                          سوره قصص

سوره لقمان                      سوره فاطر

سوره قاف                        سوره نجم

سوره تحریم                   سوره نازعات

سوره بروج                       سوره غاشیه

سوره فجر                        سوره بلد

سوره شمس                   سوره شمس

سوره علق                     سوره قدر

سوره قدر                       سوره نازعات

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |

چندتا تلاوت از استاد مصطفی اسماعی برای دانلود میذارم . استاد مصطفی اسماعیل کسی است که بیشترین تاثیر رو تو تلاوت من گذاشته و درک من رو از خوندن و فلسفه قرائت قرآن که القاء معانی آیات با آهنگ هستش رو به من یاد داده .

سوره انبیا                        سوره ذاریات

سوره احقاف                     سوره حدید

سوره فتح                         سوره قلم

سوره قاف                        سوره معارج

سوره طور                        سوره جن

سوره قمر                         سوره مدثر

سوره طه                         سوره انسان

سوره حاقه                       سوره مزمل

سوره حج                         سوره نازعات

سوره محمد                     سوره انفطار

سوره حجرات                     سوره معارج

سوره نجم                         سوره فجر

   

 یادگاری نمی نویسی..؟

قسم القرآن الكريم

نوشته شده توسط در ساعت | لینک ثابت |